Třídní schůzky | Základní škola, Praha 8, Palmovka 8

Vítejte na stránkách školy

Třídní schůzky 16.11.2021

Vážení rodiče,

již několikátým rokem se budou třídní schůzky konat formou tzv. Tripartit.

Dovolte mi krátce vysvětlit, co to vlastně znamená a jaký to má význam.

Tripartita  na půdě školy znamená setkání ve třech: žák - rodič - učitel. Cílem  tohoto setkání je zaměřit se na silné stránky a slabiny konkrétního  dítěte. Tento formát dává mimo jiné prostor pro pochvalu u všech dětí, i  těch nejslabších, a naopak umožňuje klást výzvy i před ty  nejšikovnější. “Jak na tom dítě je”, se rodič na tripartitní schůzce  dozvídá od samotného dítěte. Je na něm, aby rodičům prezentovalo a  zhodnotilo svou práci. Má i možnost se za přítomnosti rodiče zeptat na  věci, které ho zajímají a má obavy se zeptat učitele během výuky.

Pro  děti je to výzva a zkušenost, kterou jistě v životě uplatní. I když  zdaleka ne každému z nich je příjemné, když se pozornost upírá čistě na  něj a má mluvit o své práci a pocitech, o věcech, které se nedaří, nebo  se naopak třeba pochválit.

Některé  děti jsou rády, že se o nich nemluví bez nich, jiné by si přály, aby u  toho být nemusely. Ale výhoda schůzek rodič-žák-učitel je právě v tom,  že redukuje informační šumy, které mohou vést k dohadům. Pokud dojde k  rozporům, lze je okamžitě vysvětlit, na problémy lze hledat řešení,  nedochází k osočování, pomluvám a podobně. Rodič nemusí volit, zda věřit  líčení svého dítěte, nebo učitele.

Děti  za sebe a svůj prospěch přebírají zodpovědnost a společně učiněné  dohody pak snáze plní. Nemusí se bát, co se rodič ve škole dozví a co na  něj s učitelem vymyslí.

Důležité je se na tuto formu schůzek připravit a podpořit své děti, aby se tohoto setkání nebáli.

Schůzku se svým učitelem si rezervujte v Bakaláři v sekci Ankety.

Pokud by došlo v konání Tripartit ke změnám z důvodu omezení stanovených MŠMT a MZ, budete o tomto informováni.

Mgr. Ivana Vanišová

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.